Home / Products / power supply / MGE Power Supply / MGE UPS Power Supply / MGE Galaxy 7000 G7TUPS400
MGE Galaxy 7000 G7TUPS400
MGE Galaxy 7000 G7TUPS400
share
Description:A high-adaptability, 3-phase UPS that
meets the unique requirements of medium to large
data centers, industry, buildings, and mission-critical
environments. This UPS includes ECO Mode, with
cost-saving energy efficiency, and SPoT operation mode,
which increases on-site test capability without
additional load bank.
MGE Galaxy 3500 UPS G35TSBP10K15F
Specifications:OutputNominal Output Voltage 208V 3PHInputNominal Input Voltage 208V 3PHInput Frequency 60 HzPhysicalNet Weight 127.00 KGMaximum Height 1487.00 mmMaximum Width 351.00 mmMaximum Depth 837.00 mmShipping Weight 156.00 KGShipping Height 1663.00 mmShipping Width 723.00 mmShipping Depth 110
MGE Galaxy 300 G3HT10KHB1S
MGE Galaxy 300 G3HT10KHB1S
Specifications:InputNominal Input Voltage 400V 3PH Input Frequency 45 - 65 Hz Input Connections Hard Wire 5-wire (3PH + N + G) Input voltage range for main operations 340 - 477 Input voltage adjustable range for mains operation 323 - 437 (380V)V,340 - 460 (400V)V,357 - 477 (415V)V Other Input Voltag